1 Temmuz 2014 Salı

BASİT AMA ETKİLİ MAKYAJ TÜYOLARI (MAKE UP TRICKS)        Günlük makyajımızı yaparken çok kolay bir şekilde uygulayabilceğimiz ve gözle görülür derecede fark yaratan bir kaç bildiğim makyaj tüyolarını sizler ile paylaşacağım efem..


       1.GÖZ KALEMİNİ ISITMAK :


         Siyah,bordo,gri yada herhangi bir koyu göz kaleminizi özellikle sürümü zor olanları bir saniye kadar çakmakla ısıtıp 10-15 saniye kadar soğumasını bekleyip gözünüze sürebilirsiniz.O süremediğiniz göz kalemi o kadar kolay sürülebilir jel eyeliner haline gelicek. Bu hem sürümün kolaylaşmasına hemde rengi daha yoğun daha kapatıcı olmasını sağlıyor.Hatta ben bu tüyoyu dünyaca ünlü bir makyözün videosunda görmüştüm.İnanılmaz fark ediyor kızlar kesinlikle deneyin derim.


      2.GÖZ ALTI KAPATICISI SÜRERKEN DİKKAT :


         Gözü daha aydınlık ve daha berrak gösterdiği kesin.Hele ki mor halka sorununuz varsa ciddi anlamda fark yaratan bir makyaj ürünü concealr yada göz altı kapatıcıları.Ama bence çokda riskli bir makyaj ürünü hatta en risklisi.Çünkü gözle görülmeyen göz altı çizgileriniz bile ortaya çıkmakla beraber mevcut olanlarıda iyice insanın gözüne gözüne sokar hale getiriyor ve bence çok daha yaşlı bir görüntü yapıyor.


        Göz altı aydınlatıcı ,kapatıcılarınızı uygulamadan önce mutlaka bir göz kremi kullanın.Bu çok önemli ama göz kreminizinde iyice emilmesini bekleyin.Beklemeden sürüncede bu sefer ciltle bütünleşemiyor.En azından benim cildimde öle.
      

  Vee dikkat edilmesi gereken en önemli unsur bence ürünü az sürmek ve sürerken çok fazla mimik yapınca yada gülünce kırışan yerlerine fazla özellikle sürmemek.Çünkü mimik çizgilerine doluyor ve iğrenç bir görüntü oluşuyor.
      

  Ve birde sürerken gözünüzün altında üçgen şekli olacak şekilde sürüp yedirmenizi tavsiye ederim.Daha doğal bir etki için.


        3.FARLARIN DAHA KALICI OLMASI VE GÖZ KAPAĞINDA ÇİZGİLER OLUŞTURMAMASI İÇİN :


        Göz kapağı rengi bazılarımızda koyu olabiliyor yada esmer tenliysen zaten koyu oluyor.Buda elimize sürüp ayılıp bayılıp aldığımız farlar göz kapağımızda hiçte alakası olmayan bir renk oluyor.Bu benim başıma çok geldi.Elime sürüp aldığım farın ne rengi ne parlaklığı asla istediğim gibi gözümde durmadı.Ta kii iki şeyi deneyene kadar.
       

        Birincisi çok basit bir far bazı edinmek.Cilt tipinize ve renginize uygun bir far bazı farların renk ve kalıcılık konusundaki performansını inanılmaz derece artırıyor.
      

        İkincisi bunu bazen denerdim buda işe yaradı tabikide far bazı kadar değil ama elinizde yoksa far bazı buda alternatif bir yöntem.Ya beyaz yada Ten rengi bir göz kaleminiz varsa onu tüm göz kapağınıza uygulayabilirsiniz.Buda hem farların renginin daha çok ve daha güzel çıkmasına hemde biraz daha kalıcı olmasına vesile olmaktadır. 


     4.MAT RUJ NASIL YAPILIR:


      Bir tane şeffaf pudra alın ve sonra gerisini hiiiiç düşünmeyin istediğiniz ruju mat hemde ne mat kadife gibi yapabilirsiniz.Ben rujumu sürüyorum ( tabi bundan önce dudağıma bakım yapıyorum nemlendiriyorum ki kuruma olmasın ) arkasından parmağımın ucuyla çok hafif pat pat şeffaf pudra sürüyorum tam istediğim gibi kadife(velvet lips) gibi dudaklar oluyor.Üstelik dahada kalıcı oluyor.


    5.PÜRÜZSÜZ DUDAKLAR :


    Ben hergece yatmadan önce dudağıma iki kremim var onu sürerim bolcaaa.Sabaha nemlenmiş hiç çizgi kalmamış hatta daha dolgunlaşmış kireç gibi ruju bile sürsen harika durcak dudaklarla uyanıyorum.
 
    6.FONDÖTEN SÜRERKEN NEYE DİKKAT EDİLMELİ :
   
      Cildine iyi bakacaksın.Güzel ciltte fondoten daha güzel duruyor.Kim ne derse desin.Cildin güzelse makyajda güzel duruyor.Makyaj asla pürüzleri kapamaz.Pürüzleri diorum hatta daha ortaya çıkarır.O yüzden peeling peeling peeling asla aksatmayın.Cilt tipinize uygun haftalık günlük aylık artık hangisi size uygunsa peeling yapın derim.Ölü deriden arınmış pürüzsüz tene her fonfoten güzel olur. Fondoten sadece renk verir,cilt tonunu eşitler,parlaklık verir.


      7.ÇOK KOYU GÖZ MAKYAJI YAPMAK :


       Bu konuda başıma öle kötü şeyler geldiki .Tam makyajım bitmiş zamanımda kısıtlı bi çıkıyorum güneşte bakıyorum gözümün altı toz toz siyah, kahve ,mor,yeşil artık ne renk far sürdüysem.Silince kabus ıyıce yayılıp gözümün altını mosmor yapıyor.Bütün makyajın güzelliği gidiyor.Bende buna pratik olarak önce göz makyajımı yapıyorum sonra ten makyajımı yapıyorum.Altına peçete koyup yapanlarda var ama ben o kadar becerikli değilim hem onu tut hem göz makyajı yap olmuyor bende. Bu en iyisi bana göre önce göz makyajı sonra ten.Hatta ten makyajımı yapmadan önce bıraz gözümün altınıda temizliyorum tertemiz oluyor.


     8.KONTÜR YAPARKEN :


      Kontür yaparken daha önce turuncu tonları tercih ediyordum ama artık hoşuma gitmiyor.Bence kahve tonları içinde hiç turunculuk barındırmayan bir kontür ürünü edinirseniz kontür daha etkili ve daha kaliteli oluyor.

   9.KIRILMIŞ , DAĞILMIŞ FARLARINIZ İÇİN :            Bunu bir dergide okumuştum bildiğiniz ispirtoyla kırılan farınız biraz karıştırıp kaşıkla bastıra bastıra tekrar kutusunun içine sabitletebiliyomuşunuz.Hiç denemedim ama en kısa zamanda denicem çoook merak ettim.Eğer olursa Nadiye kırılan bütün farların benim canım :))